A MotoGP: Közeli küzdelem a számok tükrében

Az idei MotoGP-szezon első öt főfutamán 1 másodpercnél is kevesebb volt a győztes és a második helyezett közötti differencia átlaga.

Az idei MotoGP szezon első öt főversenyén a győztes és a második helyezett közötti átlagos különbség nem érte el az 1 másodpercet, ami a négyütemű korszakban példátlan eseménynek számított. Az Argentin Nagydíj után még kérdéses, hogy hányad része marad az idei szezonnak, de előfordulhat, hogy akár a negyede is törlésre kerülhet. Az eddigi versenyek során rekordok dőltek meg, az átlagos különbség az első és a második helyezett versenyzők között 951 ezred volt, ami a 2002-es MotoGP kezdete óta először maradt 1 másodperc alatt. A szoros versenyek között kiemelkednek az előző futamok, valamint a loszaíli és austini futamok. Összességében érdekes és rendkívül kiegyensúlyozott szezon zajlik a MotoGP-ben, ahol a szombatokon és a főfutamokon is szűk versenyekre lehet számítani.