A bojkott következménye: Egy év múlva tragikus véget ért ugyanazon a nagydíjon

Napa pontosan 71 évvel ezelőtt született Michel Frutschi, aki ugyanazon a nagydíjon aratta egyetlen győzelmét és szenvedett halálos balesetet.

Figyelembe véve Michel Frutschi versenyzői karrierjét, elmondható, hogy ő volt Svájc egyetlen motorversenyzője, aki futamot nyert a királykategóriában. Azonban ezen győzelmét az élversenyzők bojkottja tette lehetővé. Néhány évvel később, ugyanezen a nagydíjon, bár másik pályán, tragikus módon életét vesztette. A versenyző 250 köbcentis kategóriában mutatta be debütálását a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, és rögtön pontot szerzett, majd később visszatért a 350-es kategóriába és jó eredményeket ért el. A 350-es versenyeken már több dobogós helyezést és gyors kört is produkált. Élete során összesen egy MotoGP futamon részt vett, amelyen győzelmet szerzett.