Di Giannantonio sérülése miatt kénytelen kihagyni az ausztriai hétvége további versenyeit

Fabio Di Giannantoniónak kificamodott a bal válla, ezért nem lesz ott az Osztrák Nagydíj hétvégéjének hátralévő részében.

Fabio Di Giannantoniónak baleset miatt kificamodott a válla az Osztrák Nagydíj edzésén, így kihagyja a hétvége hátralévő részét, mert alkalmatlan a versenyzésre. A VR46 csapatának egyébként jól alakultak a dolgai a pályán kívül Fabio Di Giannantonio maradását és Franco Morbidelli érkezését bejelentették, de a baleset mégis árnyékot vet az örömre. Az olasz motorosnak jó esélye lett volna a Q2-be kerülésre az edzésen, hogy elkerülje a kiesést, de sajnos az esés miatt nem tudott tovább versenyezni. A VR46 másik pilótája, Marco Bezzecchi némi vigaszt nyújtott a csapatnak a napon, hiszen sikerült sérülés nélkül folytatnia a körözést, és a kilencedik helyen zárta az edzést. Fabio Di Giannantonio a negyedik sérült pilóta a 2024-es MotoGP szezonban, akinek futamot kell kihagynia, de a csatát Bagnaia zárta az élen a nap végén a Ducati motorjával.