Di Giannantonio átvette a vezetést Bagnaiától és megszerezte a győzelmet

Fabio Di Giannantonio nyerte a Katari Nagydíjat a MotoGP-ben, a második Francesco Bagnaia megháromszorozta előnyét a tabellán.

rtin to @Luca_Marini_97 is at three seconds and he continues to lose ground! 📉#QatarGP 🇶🇦 pic.twitter.com/R7U7KqnUJJ— MotoGP™🏁 (@MotoGP) November 19, 2023A verseny középső részéhez érve Di Giannantonio egyre közelebb került Bagnaiához, és a 15. körben végre meg is előzte őt a célegyenesben. A pályán történt eseményeken kívül pedig Joan Mir és Enea Bastianini is elkezdett emelkedni, az ő céljuk pedig a top 5-be való bekerülés volt.Az utolsó néhány körben Di Giannantonio a vezetést magabiztosan tartotta, míg mögötte Bagnaiának nem sikerült újra megelőznie. Martín és Binder között azonban nagy küzdelem alakult ki a harmadik helyért, amit végül a spanyol pilóta nyert meg. A futamot Di Giannantonio nyerte, Bagnaia lett a második, Martín pedig a harmadik helyen végzett, ami nagyon fontos eredmény számára a bajnoki cím szempontjából.A MotoGP kategóriában az első futam után Fabio Di Giannantonio vezet a bajnokságban, 25 ponttal, megelőzve Francesco Bagnaiát és Jorge Martínt, akik 20-20 ponttal állnak. A következő versenyt a Doha Nagydíjat két hét múlva rendezik meg ugyanazon a helyszínen, a Losail International Circuiten.”