Canet sérülten a Moto2-es futamon magabiztos győzelmet aratva, Alonso körrekorddal a Moto3-as pole pozíciót szerzett Le Mans-ban

A Francia Nagydíjon a Moto2 időmérőjén Áron Canet, a Moto3 kvalifikációján pedig David Alonso bizonyult a legjobbnak.

Az Arón Canet szerezte meg a Moto2-es pole pozíciót a Francia Nagydíj időmérőjén Joe Roberts és Sergio García előtt. A Moto3-as futamon David Alonso mellől Daniel Holgado és José Antonio Rueda indulhat majd az első sorból. A MotoGP időmérője után a két kisebb kategória kvalifikációjával folytatódott a Francia Nagydíj szombati programja. Le Mans-ban az ideálisnál valamivel melegebb körülmények fogadták a pilótákat, a levegő hőmérséklete 25, a pályáé pedig 38 fokos volt. A középső géposztályban Arón Canet remek teljesítményt nyújtott, és megszerezte a pole pozíciót. Canetet csak Zonta van den Goorbergh tudta megközelíteni, majd végül senki sem tudott jobb időt futni, így ő indulhat a legelőről. Marcos Ramírez és Jake Dixon bukása izgalmas pillanatokat hozott a kvalifikáción. Az időmérő végén Canet végül megtartotta az első helyet, mögötte Joe Roberts és Sergio García zártak. Filip Salač összeütközött Albert Arenasszal a levezető körön, amelynek következtében bukott és fájlalta a csuklóját.