Az esőszünet dönt: Martín vagy Bagnaia ér-e célba a hullámvasút csúcsán? – hétvégi versenynaptár

Japánban folytatódhat Jorge Martín és Francesco Bagnaia párharca, míg egy másik kategóriában már most eldőlhet az egyéni vb-cím.

A Japán Nagydíjjal folytatódik a gyorsaságimotoros-világbajnokság az apró Moto3 kategóriájában, ahol dőlhet el a végső győzelem sorsa. A MotoGP-ben főleg Martín és Bagnaia között folyik a végső győzelemért vívott harc, de az eső is szerepet játszhat. A Twin Ring Motegi pályán, Japánban zajlik a következő futam, amely Honsún található, és összetett pályát kínál a versenyzőknek. A helyszínnek öt fő győztese van eddig a MotoGP-ben, köztük Marc Márquez, aki ötször győzött itt. A pálya hossza 4,801 kilométer, és 15 méter széles, jellemzően óramutató járásával megegyező irányban halad a versenypálya. Martín tartja a pályacsúcsot 1:43.198-as idővel, és a verseny rekordját is ő tartja, amely 1:45.198. A MotoGP világbajnoki címért folytatott harc egyre inkább Martín és Bagnaia között zajlik, miután Márquez és Bastianini kiestek az elmúlt futamon, de ők sem teljesítenek kiegyensúlyozottan.