Arbolino nem tudott mit kezdeni Dixonnal, Roberts drámáját hozta a végjáték a Moto2-es futam

Jake Dixon győzött az Aragóniai Nagydíjon a Moto2-ben, Joe Roberts az utolsó körben dobta el a motort, így nem tudott zárkózni.

Jake Dixon nyerte a Moto2-es Aragóniai Nagydíjat Tony Arbolino és Deniz Öncü előtt, melynek során Sergio García be sem fejezte a versenyt. Ogura Aj csökkentette a hátrányát, míg Roberts egy utolsó körös bukással nullázott. Ezt követően jött a Moto3-as futam, majd a Moto2-es versenyzőké Aragóniai Nagydíj hétvégéjének zárónapján. Jake Dixon szerezte meg a pole pozíciót, míg világbajnoki esélyesek közül Roberts nyolcadik helyezést ért el. A verseny során bukások és meglepetések tarkították a Moto2-es küzdelmeket.