Arbolino Moto2-es karrierje során először, Alonso a Moto3-ban idén már hatodszor nyerte meg az időmérőt

Tony Arbolino szerezte meg a Moto2-es pole pozíciót a San Marinó-i Nagydíj időmérőjén, míg a Moto3-as kvalifikációt David Alonso nyerte meg.

A San Marinó-i Nagydíj időmérőjén Tony Arbolino szerezte meg a Moto2-es pole pozíciót Celestino Vietti és Ogura Aj előtt, ez volt pályafutása első középső kategóriás rajtelsősége. A misanói Moto3-as versenyen az első sorban David Alonso, Luca Lunetta és Iván Ortolá szerepelnek majd. A MotoGP időmérője után a két kisebb kategória kvalifikációját tartották meg Misanóban, ahol ideálisak voltak a körülmények a bokszutcának kinyitása előtt. Sergio García és Alonso López kényszerültek részt venni a Q1-ben, ahol López dominált és sikerült bejutnia a Q2-be. Végül Tony Arbolino szerezte meg az első Moto2-es pole pozícióját, Celestino Vietti és Ogura Aj előtt. A legkisebbeknél Joel Kelso szerezte meg az első rajtkockát az időmérő első szakaszában.