Fordulatokban gazdag időmérősorozat: Aldeguer visszatér a pole-ba, Veijer nagy buktája után Piqueras először nyert

A Moto2-ben Fermín Aldeguer körrekorddal, míg a Moto3-ban Ángel Piqueras életében először szerezte meg a pole-t a Holland TT kvalifikációján.

Fermín Aldeguer szerezte meg a rajtelsőséget a Holland TT időmérőjén a Moto2-ben, legyőzve az MT Helmets versenyzőit. A Moto3-ban Collin Veijer hatalmasat esett, de sokáig úgy tűnt, hogy így is meglehet neki a pole, végül azonban Ángel Piqueras és Furuszató Taijó is felülmúlta. A MotoGP időmérője és sprintje között rendezték a Moto2 és a Moto3 kvalifikációját. A középső kategóriában igencsak megtizedelődött a mezőny a hétvége korábbi részében, ugyanis több versenyző sem állt rajthoz pénteki balesetek miatt. A Moto2 Q1-ben Zonta van den Goorbergh szerezte meg az első idejét, de a végső Q2-ben García állt az élre. Izan Guevara az első körök során bukott, de a verseny folytatódott.