Aldeguer diadalmas Moto2 győzelmet aratott az Utolsó Körben, Ogura megelőzte, hogy dobogóra kerüljön

Fermín Aldeguer nyerte a sachsenringi versenyt a Moto2-ben, megelőzve Jake Dixont és a dobogót a hajrában megszerző Ogura Ajt.

Fermín Aldeguer győzött a Német Nagydíjon a Moto2-ben kivívott éles csaták után, ahol Jake Dixon lett a második. Ogura Áj az utolsó körben megelőzte Diogo Moreirát és Celestino Viettit, ezzel 7 pontra csökkentve hátrányát Sergio Garcíaval szemben a tabellán. A Moto2-es verseny Vietti pole pozíciójából kezdődött, míg az első három versenyző közül senki sem került az első két sorba az időmérőn. Aldeguer visszavette a vezetést a 10. körben és végül megnyerte a futamot, Vietti és Arbolino előtt. Ogura és García között folytatódott a csata a pontokért, míg Roberts visszaesett a mezőnyben.