A pole-t megszerző Ortolá fel sem állhatott a rajtrácsra, Alonso büntetéssel együtt nyert a Moto3-ban

David Alonso nyerte az Osztrák Nagydíjat a Moto3-ban, miután Iván Ortolá drámai módon nem tudott elrajtolni a pole pozícióból.

David Alonso hosszú körös büntetése ellenére megnyerte az Osztrák Nagydíjat a Moto3-asok között, míg csapattársa, David Muñoz mindössze 5 ezreddel győzte le Daniel Holgadót a második helyért. Iván Ortolá technikai hiba miatt nem tudott rajtolni a pole-ból, de végül óriási felzárkózást mutatott be. A Moto3-as futam hagyományos időpontban, késő délelőtt került megrendezésre az Osztrák Nagydíj zárónapján. Az események során Alonso végül a 11. helyen végzett, míg Muñoz a második lett a versenyen. A versenyen történt események folyamatosan változtatták az élmezőny összetételét, a pályán zajló izgalmas csaták teszik emlékezetessé a versenyt.