Versenyzők döbbenetes reakciója a sprintfutam törlésére: „300-nál kirepülhettünk volna a kanyarból”

A VR46 és a Repsol Honda pilótái szerint is jö döntés született, a versenyzők azt is elmondták, hogy miért lett volna kockázatos versenyezni.

Az Ausztrál Nagydíj hétvégéjén a szél és az alacsony hőmérséklet miatt veszélyessé vált a MotoGP sprintfutama, ezért a versenyt törölték. Mind a VR46, mind a Repsol Honda istálló versenyzői egyetértettek abban, hogy jó döntés született, mert az időjárási körülmények miatt túl veszélyes lett volna a verseny lebonyolítása. Az Ausztrál Nagydíj pályája mindig kitett az időjárási viszontagságoknak, ezért a szervezőknek mindig nehéz döntéseket kell hozniuk. A Moto3 és Moto2 futamok alatt már majdnem kritikus volt a helyzet, de a pilóták jól teljesítettek.

Forrás: P1race