Az FIA-F1 viszály tovább eszkalálódhat az Andretti kizárása miatt

Súlyosbodhat az FIA-F1 viszály az Andretti elutasítása után

A Forma-1 szerda délután bejelentette, hogy elutasította az Andretti pályázatát a 2025-től való részvételre a bajnokságban, mivel a csapat nem volt versenyképes és nem adott volna „értéket” a sporthoz. Ez a döntés nem volt meglepő, mivel a jelenlegi csapatok többsége ellenezte az újabb gárda érkezését, és úgy gondolták, hogy semmit nem tud hozzáadni a sporthoz. Ez a döntés további törésvonalat jelenthet az FIA és a Forma-1 vezetése között, akik eredetileg elfogadták a pályázatot. Az FIA és az F1 között egy párbaj kezd körvonalazódni arról, hogy ki irányítja valójában a bajnokságot. A döntés mögött az is meghatározó tényező volt, hogy a csapatok nem akarták a pénzüket 11 helyett 10 csapat között elosztani, ahogy az F1 sem. Sokak szerint lehetne 11 csapat a pályákon, de a pénznek óriási szerepe volt a döntésben. Sokan szerették volna látni 11 csapatot a rajtrácson, mivel a legnagyobb nevek már kivonták magukat a pilótapiacról a következő évekre.