Sir Stirling Moss volt az első angol versenyző, aki megnyerte a hazai brit futamot a 70 évvel ezelőtti Aintree-i versenyen. Az évforduló alkalmából George Russell vezethette a legendás Mercedes-Benz W196-ot az Aintree-i pályán, ahol Moss diadalmas volt 1955-ben. Russell hálás volt az élményért, amit a közösségi médiában osztott meg, kiemelve az autó jelentőségét és az emlékezetes pillanatot. A liverpooli versenypálya történelmében Mosson kívül Juan Manuel Fangio és Karl Kling is dobogóra állt Mercedes autóval, megteremtve a hosszú ideig tartó harmóniát a csapatnak. Érdekesség, hogy az utolsó olyan verseny, ahol három Mercedes-motorral szerelt autó szerezte meg az első három helyet, 1995-ben Aintree-ben zajlott, majd 2014-ben ismét volt hasonló a helyzet az Olasz Nagydíjon.
Kapcsolódó bejegyzések
-
A Monacói Nagydíj: Élőben a versenynap legfontosabb pillanatai
A 2026-os Forma-1-es idény hatodik versenyét, a Monacói Nagydíjat rendezik vasárnap. Tarts velünk, és semmiről sem... -
Az életveszélyes tempóban: Verstappen tanácsa a versenyzőnek
Verstappen tanácsa Antonellinek: Várj egy másodpercet a rajtnál! -
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
Turbóval felvértezve: Kimi a sebesség mestere
Peter Bonnington hosszabban beszélt versenyzőjéről annak újabb parádés pole-pozíciója után, és elárulta, a fiatal olasz teljesítménye... -
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös...