A Magyar Nagydíj szabadedzésének eseményei során több versenyző is balesetet szenvedett az aszfalton, köztük a bajnoki címért versenyző Marc Marquez is a 7-es kanyarban. A piros zászlós szünetek során Lorenzo Savadori és Ogura Ai is úgy esett, hogy a motornak közvetlen segítségre volt szüksége. Az állandó balesetek miatt az abroncsok hőmérséklete is megosztotta a véleményeket a csapatoknál. Az újraindítás után Fabio Quartararo és Alex Marquez mértékezett meg a legjobban a versenyzők közül, Quartararo végül uralta a gyakorlást, Marquezt csak 0,102 másodperccel előzte meg. A nap legdramatikusabb pillanatai közül pedig Ogura Ai és Lorenzo Savadori bukása emelhető ki, de szerencsére mindketten ép bőrrel megúszták a baleseteket.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
Marquez: Az erőm meglepett
A pénteki tartalékolás után szombaton „Supersport módba” kapcsolt a Balaton Park-i sprintet megnyerő címvédő – azt... -
Meghatározó lendületet ad az izgalom a jövőbe tekintve – Quartararo exkluzív interjú
Minden területen gyenge az idei Yamaha, mentálisan pedig nehéz feldolgozni a jelenlegi helyzetet, a jövő azonban... -
Acosta lázadozott a Balaton Parkban pénteken
A KTM spanyolja egyedüliként fért be az 1:36-os tartományba a Magyar GP pénteki edzésnapján, négy tizeddel... -
A „Bagnaia: Az elszólás, ami megrengeti a MotoGP világát?” cím hatásos lehet.
Érdekes kijelentést tett a MotoGP Magyar Nagydíjának csütörtöki sajtónapján a Ducati versenyzője – miközben Gyulay Zsolt... -
Di Giannantonio folytatja remek formáját a Mugellói MotoGP versenyen
MotoGP: Di Giannantonio ott folytatta Mugellóban, ahol Barcelonában abbahagyta