Kilenc év telt el Nico Rosberg és Lewis Hamilton „Ezüst Ellenség” balesete óta a Spanyol Nagydíj nyitó körében, amely most újra előtérbe került az Oscar Piastri és Lando Norris közötti verseny miatt. Rosberg a balesetet és az azt követő szidalmakat még mindig tisztán emlékszik. A német akkoriban hét győzelemmel és világbajnoki vezetéssel érkezett a versenyre, ahol Hamilton végzett előrébb az időmérőn. Rosberg emlékei szerint a küzdelem során agresszívan zárta le Hamilton elől az utat, ami az ütközéshez vezetett. A riválisok kapcsolata nem szenvedett sokat az incidens miatt, de belül nehéz volt az ügyet kezelni az érintetteknek. Niki Lauda szerint Lewis volt túl agresszív az esetben, amit a McLaren kihasznált az idei versenyen a győzelemhez. A 2016-os esemény emlékei között a Red Bull és a McLaren sikere is felidéződött, miközben Hamilton kezd rájönni, hogy nem kedvencei a Ferrarinál.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös... -
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
A Williams csapat pénzbüntetést kapott, Hülkenberg viszont megúszta
A Williams pénzbüntetést kapott, Hülkenberg megúszta -
A norrisi önbizalom és Monacó nehézségei
Küszködéssel telik a Monacói Nagydíj a McLaren és Lando Norris számára — a világbajnoki címvédő jelentős...