Marc Marquez visszautasítja a Ducati korlátait

Marc Marquez: Még nem is vagyok a Ducati határainál!

Marc Marquez, a nyolcszoros világbajnok, a Katari Nagydíjon a negyedik helyen végzett, előtte a sprintfutamon az ötödik, az időmérőn pedig a hatodik helyen zárt. A futam teljes távja alatt átlagosan 160 ezredmásodperccel volt lassabb, mint Francesco Bagnaia, aki dominánsan nyerte meg a versenyt a 2024-es gyári Ducatival. Marquez hangsúlyozta, hogy türelmesen alkalmazkodik a Ducatihoz, és még távol van a motor határaitól. A pilóta azt mondta, hogy a saját stílusát követi, és idén türelmesen szeretné élvezni a versenyzést, miközben az első 5 helyért küzd. A Katari Nagydíjon csak Bagnaia és Jorge Martin végeztek Marqueznél előrébb a GP24-es motorral, és bár Marquez nem ért el dobogós helyezést, azt mondja, hogy a motor jól működik és ez a lényeg számára.