A montreali futam hajrájában a McLaren két versenyzője, Norris és Piastri, a negyedik és az ötödik helyen haladtak, utóbbi előrébb. Norris folyamatosan támadta Piastrit, majd az ütközés miatt Piastri a negyedik, Norris pedig kiesett. Norris 5 másodperces büntetést kapott, bár pontot így sem szerzett volna. Az incidens a safety car bejöttét eredményezte, a mclarenesek pontkülönbsége pedig 22 pontra nőtt. Piastri elmondta, hogy Norris egy „nagyszerű srác”, a következő verseny Ausztriában lesz.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
A Williams csapat pénzbüntetést kapott, Hülkenberg viszont megúszta
A Williams pénzbüntetést kapott, Hülkenberg megúszta -
A norrisi önbizalom és Monacó nehézségei
Küszködéssel telik a Monacói Nagydíj a McLaren és Lando Norris számára — a világbajnoki címvédő jelentős... -
Az F1-ben Verstappen újra meghódítja a csúcsot: új célját tűzte ki
Max Verstappen úgy érzi, Forma-1-es pályafutása legfontosabb céljait már elérte, így a folytatásban inkább kisebb, technikai... -
Antonelli tündöklése az időmérőn: Helytállt a versenytársak előtt
A Ferrari is jó formában melegített a kvalifikációra, Kimi Antonelli azonban ezúttal gyorsabbnak bizonyult mindkettejüknél. A... -
McLaren meglepő teljesítményének rejtélyes lassulása
Oscar Piastri, Lando Norris és Rob Marshall sem igazán tudja, hogy miért kaptak ennyit pénteken Monacóban,...