Helmut Marko következetesen áll Max Verstappen mögött a kifütyüléses incidens után

Helmut Marko megszólalt Max Verstappen kifütyülése után

A cikkben említik, hogy Verstappen az ötödik versenyző a Formula-1 történetében, aki elért egy hatalmas mérföldkövet. A holland pilóta közel áll ahhoz, hogy megelőzze Alain Prostot és Sebastian Vettelt, akik 51 illetve 53 versenyt nyertek. Austinban Verstappen a 6. helyről indult és 15. győzelmét aratta ebben az évben, amikor már Katarban világbajnok lett. Amikor Verstappen a dobogóra állt a verseny után, hallatszott füttyszó a szurkolók részéről, valószínűleg a csapattársa, Perez rajongói voltak, akik közül sokan mexikói átutaztak Texasba. Az ismertető szerint Perez nehézségekkel küzdött a hazai futam előtt, és pletykák keringtek arról, hogy a Red Bull elküldheti a szezon végén, ha nem hozza meg a második helyet a bajnokságban a Red Bull számára. Perez előnye 39 pontra nőtt, miután Hamiltont kizárták Austinban, és ha a Mercedes nem szabálytalanul járt volna el, akkor ez a különbség 19 pont lett volna. Helmut Marko, a Red Bull sportszakmai tanácsadója nem aggódik a hazai versenyén hasonló esetek miatt Perez miatt, és örömmel megy Mexikóba. A cikk végén említik, hogy Marko beszélt a Verstappennek küldött rádióüzenetekről is, de nem részletezik a tartalmukat.

Forrás: hu.motorsport