Az izgalmas Dakar 2024: el-Attija diadalmaskodik az ötödik szakaszon és a második helyre magasztosodik

Dakar 2024: el-Attija nyerte az ötödik, rövid szakaszt, és feljött a második helyre

Az ötödik szakasz az Al-Hofuf és Shubaytah közötti rövid szakasz volt, amely egy kis pihenőt jelentett a versenyzőknek a maratoni szakasz előtt. A Nasser Racing csapatát képviselő el-Attia volt a leggyorsabb a Prodrive Hunterrel, és megszerezte pályafutása 48., idei első szakaszgyőzelmét. A második helyen a Toyota versenyzője, Guerlain Chicherit végzett, míg a harmadik helyen a másik Toyota-pilóta, Juan Cruz Yacopini zárt. Az összetettben vezető Al-Rajhi a negyedik helyen végzett. A top 5-be bekerült még egy Toyota-versenyző, Guillaume De Mevius. Carlos Sainz egy visszafogott napot zárt, míg Mattias Ekström feljött az összetett negyedik helyére. Sebastien Loeb számára a győzelem ezúttal is távolabb került, mert büntetést kapott, így az ötödik helyre csúszott. Az X-Raid Mini versenyzője, Vaidotas Zala feljött az összetett hetedik helyére, míg a top 10-et Loeb és Moraes zárja.