Az F1 idénre bevezette, hogy minden versenyző legalább három különböző gumiszettet kell használjon a versenyen, ami két kötelező kiállást eredményezett. Ez csak részben hozott új izgalmat a versenyekbe, de néhány érdekes helyzet kialakult, például Max Verstappen esete a verseny végén. A Red Bull taktikázott, Verstappen állt az élen, de végül ki kellett hajtania a bokszba, így Lando Norris megnyerte a futamot. Norris elismerte, hogy nem kedvelte az új szabályt, de elfogadta, hogy a rajongók szórakoztatására vezették be. Zak Brown, Norris főnöke valószínűleg már álmodozott a Monacói Nagydíj után.
Kapcsolódó bejegyzések
-
A Monacói Nagydíj: Élőben a versenynap legfontosabb pillanatai
A 2026-os Forma-1-es idény hatodik versenyét, a Monacói Nagydíjat rendezik vasárnap. Tarts velünk, és semmiről sem... -
Az életveszélyes tempóban: Verstappen tanácsa a versenyzőnek
Verstappen tanácsa Antonellinek: Várj egy másodpercet a rajtnál! -
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
Turbóval felvértezve: Kimi a sebesség mestere
Peter Bonnington hosszabban beszélt versenyzőjéről annak újabb parádés pole-pozíciója után, és elárulta, a fiatal olasz teljesítménye... -
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös...