Az FIA versenybírói 10 másodperces büntetést szabtak Oscar Piastri-ra a Brit Nagydíjon történt biztonsági autós szabályszegés miatt. Piastri hosszú ideig fékezett a biztonsági autós újraindításkor, amikor a lámpák kialudtak, ezzel kénytelen volt Verstappen fékezni. A versenybírók szerint Piastri túllépte a határt a kemény fékezéssel, ami nem felelt meg a sportszabályoknak. Piastri dühös volt a büntetés miatt, amely lehetővé tette csapattársának, Norrisnak a győzelmet hazai pályán. Piastri végül a második helyen végzett, és bajnoki előnye csökkent csapattársával szemben.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
A norrisi önbizalom és Monacó nehézségei
Küszködéssel telik a Monacói Nagydíj a McLaren és Lando Norris számára — a világbajnoki címvédő jelentős... -
Antonelli tündöklése az időmérőn: Helytállt a versenytársak előtt
A Ferrari is jó formában melegített a kvalifikációra, Kimi Antonelli azonban ezúttal gyorsabbnak bizonyult mindkettejüknél. A... -
McLaren meglepő teljesítményének rejtélyes lassulása
Oscar Piastri, Lando Norris és Rob Marshall sem igazán tudja, hogy miért kaptak ennyit pénteken Monacóban,... -
Leclerc vezet a monacói nyitóedzésen, Hadjar és Alonso balesetet szenvedett
Charles Leclerc vezetésével a Ferrarik voltak a leggyorsabbak a Forma-1-es Monacói Nagydíj nyitóedzésén. A 60 perces... -
Versenyképtelen a McLaren számára Verstappen
Nincs hely a McLarennél Verstappen számára