Adrian Newey hosszú évek után elhagyta a Red Bull csapatot, hogy a bajnoki címre vágyó Aston Martin csapatához csatlakozzon vezető technikai partnerként. Miután felmondott, hosszasan gondolkodott a továbblépésen, és végül a közúti autóipar felé is fordította figyelmét. Az amerikai kupa mindig érdekelte, de hiányzott belőle a gyakori visszajelzés, míg a Forma-1-ben gyorsan lehet korrigálni a tervezési hibákat. Newey élvezi, hogy az autóversenyzés során gyakran kap visszajelzést, szemben a repüléstechnikában dolgozó barátaival. Végül megmaradt az Aston Martin csapatnál, mivel vonzotta az infrastruktúra és Fernando Alonso csatlakozása.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Alonso kritikus véleményt fogalmazott meg a 2026-os F1-es autókról Monacóban
Fernando Alonso éles kritikát fogalmazott meg a Forma-1 2026-os autóival kapcsolatban a Monacói Nagydíj pénteki szabadedzéseit... -
Leclerc vezet a monacói nyitóedzésen, Hadjar és Alonso balesetet szenvedett
Charles Leclerc vezetésével a Ferrarik voltak a leggyorsabbak a Forma-1-es Monacói Nagydíj nyitóedzésén. A 60 perces... -
Alonso nyugodt marad az Aston Martin ülésproblémája kapcsán
Fernando Alonso bizakodva várja a Monacói Nagydíjat, miután az Aston Martin jelentős módosításokat végzett az AMR26-os... -
Sebesség és izgalom: Monacói Nagydíj a Formula-1 rajongóknak
Új motorhome-ok a monacói paddockban, Leclerc-t más csapatok is hívták, Verstappen bízik az FIA-ban, Alonsónak az... -
Alonso fenyegetőzése Monacóban: Ha nem javul a váltó, a falban köthetünk ki
Komoly aggodalmakkal készül a Forma-1-es Monacói Nagydíjra Fernando Alonso: a spanyol versenyző szerint az Aston Martin... -
Alonso aggodalmát fejezi ki az Aston Martin technikai problémái miatt
Alonso szerint a monacói hétvége megmutatja majd, sikerült-e megoldani az Aston Martin váltóproblémáit. Ha nem, a...