Helmut Marko, a Red Bull Forma-1-es tanácsadója bevallotta, hogy értetlenül állt Max Verstappen döntései előtt a Spanyol Nagydíjon, ahol „minden pokol elszabadult” az utolsó körökben. Marko szerint Verstappen hibázott az újraindításnál, amikor összeütközött Leclerc-kel, majd Russell-be hajtott. A Red Bull belső megbeszélésen úgy értékelte, hogy a szituáció 50-50 volt, de végül Verstappennek vissza kellett adnia a pozíciót Russellnek. Verstappen viszont nem akarta visszaadni a helyet, és ezzel tiltakozott. A futam során Verstappen további összecsapásokba került, ami büntetéseket és pontlevonást eredményezett, és végül elnézést kért a sportszerűtlenségért, ami történt. Marko szerint nem könnyű Max Verstappentől ilyen beismerést kicsikarni, és a Red Bull döntése volt, hogy nem tartanak megbeszélést a helyzetről, mert Max túlságosan felforrósodott.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös... -
Az egyediség földje: Monaco a Leclerc szemével
Monaco a Forma-1-es versenyhétvégéken a sportág egyik legkülönlegesebb helyszíne, ám azok számára, akik ott születtek és... -
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
Russell kétségbeesetten kutatja a Mercedes titkát
Miközben csapattársa emlékezetes rajtelsőséget szerzett, addig George Russellnek csak a hatodik rajthelyet sikerült megszereznie a Monacói... -
Wolff: A pozitivitás ereje Kimi személyisége alapján
Felemás érzésekkel figyelhette a Monacói Nagydíj kvalifikációját a Mercedes. Kimi Antonelli ismét zseniálisan autózott, és pole-t...