Sikerszériát és katasztrófát hozott a hétvége a Formaautó-sorozatokban

Taylor Barnard rajt-cél sikerét hozta az F2-esek szombati futama Monacóban, míg az F3-ban az Alpine bolgár akadémistája diadalmaskodott. Mindkét versenyen előkerült a piros zászló.

Az F1 harmadik szabadedzése és az időmérő között volt a Formula-2 sprintversenye. A biztonsági autó gyakran jelent meg a versenyen, többször is meg kellett szakítani a futamot balesetek miatt. Zane Maloney, a bajnokság vezetője is hibázott, ami piros zászlós megszakítást eredményezett. Taylor Barnard végül megnyerte a versenyt, míg a legtöbb pontot Maloney riválisai szereztek. A Formula-3-as sprintfutamot Nikola Tsolov nyerte, mely a bolgár versenyző első győzelme volt az F3-ban. Leonardo Fornaroli, a bajnokság vezetője a 9. helyen végzett a versenyen.