Az izgalmas Portimaói verseny: Martin győzött, Acosta a dobogón, Bagnaia és Marquez ütközött!

Kép forrása: Formula

A Pramac spanyolja magabiztosan nyert, mögötte viszont drámaian alakult a Portugál GP: ütközött a két többszörös világbajnok, Acosta újoncként a harmadi!

A 2024-es MotoGP-szezon második futamát a Portugál Nagydíjon rendezték vasárnap délután, ahol a Pramac Ducati versenyzője, Jorge Martin szerezte meg az idei első győzelmét. A versenyt a pole-ből Enea Bastianini várt a kormánya mögött, de végül helyet kellett adnia Jorge Martin és Maverick Vinales előtt. A verseny során a debütáns Pedro Acosta is remekelt, végül a negyedik helyen ért célba. A három gyári Ducati versenyző, Francesco Bagnaia, Jorge Martin és Enea Bastianini között kemény harc zajlott az élen, végül pedig Martin diadalmaskodott. A futam végeredménye: 1. Jorge Martin, 2. Enea Bastianini, 3. Pedro Acosta. Az eseményeket folyamatosan követheted a Formula MotoGP Facebook-csoportban!