Martin fölényes sprintgyőzelemmel közelített

Zsinórban ötödik sprintjét nyerte a Pramac spanyolja a MotoGP Thaiföldi Nagydíján, ezzel 18 pontra felzárkózott a csupán hetedik Bagnaiára. Binder és Marini még a dobogón.

Jorge Martin nyerte a szombati sprintversenyt a MotoGP Thaiföldi Nagydíján, megelőzve Brad Bindert és Luca Marinit. A verseny során Francesco Bagnaia visszacsúszott a hatodik helyről a kilencedikig. Martin magabiztos előnnyel húzta be az elsőséget, ez volt az ötödik sprintgyőzelme. A sprint végeredményében Marc Marquez végül megelőzte Aleix Espargarót, és Marco Bezzecchi hatodikként ért célba. Bagnaia csak hetedikként ért be, így Martin előnye a pontversenyben 18 pontra nőtt. A top 10-et Alex Marquez és Johann Zarco zárta, Fabio Quartararo és Joan Mir pedig nem került be a pontszerzők közé.

Forrás: Formula