Az elkötelezett Kovács Bálint kimagasló teljesítményt nyújtott két területen

Az EWC mindhárom 24 órásán rajthoz állt a H-Moto Team fiatal versenyzője, aki csapatával a Bol d’Oron ismét a top 10-ben végzett.

A 2023-as szezonban a H-Moto Team csapata erősítette Kovács Bálintot, aki kettős szezont teljesített. Az Endurance-világbajnokságon a Maco Racingtől kapott lehetőséget a Superbike-kategóriában, és mindhárom 24 órás versenyen rajthoz álltak. Bár Le Mans-ban és Spában technikai és baleseti problémák nehezítették az eredményes szereplést, a Bol d’Oron parádés teljesítménnyel nyolcadik helyen zártak összesítésben és hatodik helyen a kategóriában. Kovács a német bajnokságban, az IDM Superbike-kategóriájában is teljes idényt futott a BCC Alpha Van Zon BMW Racing Teamnél. Itt is stabil teljesítményt nyújtott, majdnem minden versenyen a top 10-ben végzett és a harmadik helyet szerezte meg az összetettben. A H-Moto Team csapatfőnöke elégedett volt az eredményekkel és kiemelte, hogy az EWC és az IDM is tanulságos és sikeres szezont eredményezett.