Eredményes út a világdöntőn: WMS csapata harmadszor a dobogón

Kép forrása: Formula

A Willisits Team harmadjára vett részt a Franciacortán, immáron 22. alkalommal megrendezett EasyKart International Grand Finals versenyen. Több mint tíz országból 180 versenyző vett részt a versenyen.

A Willisits Motorsport csapata több versenyzővel indult az olaszországi versenyen. Kecskés Noel kilencéves kora miatt nem versenyezhetett, de az edzéseken és versenyszimulációkon részt vett. Kapitány Dávid viszont a top tízben végzett minden versenyén az EasyKart 60 kategóriában. Szalay Sámuel is fejlődött és bejutott az A döntőbe, ahol a 22. helyen végzett. Az EasyKart 100 kategóriában a csapat három versenyzővel állt rajthoz, és mindhárman bejutottak az A döntőbe. Varga Ákos a B döntőben remekelt és a dobogó legfelső fokára állhatott. Willisits Vilmos ugyan a vezetést is átvette, de végül a 24. helyen végzett. Somogyvári Soma pedig tizedik helyen ért célba.