A dán versenyző, Frederik Vesti káprázatos teljesítményt nyújtott a Formula-2 sprint versenyén

Nagyszerű futamot teljesített a bajnoki címért küzdő Frederik Vesti az F2-esek sprintfutamán, aki győzelmével 16 pontra megközelítette Theo Pourchaire-t az összetettben.

A Formula-2 2023-as bajnoki címért zajló verseny első felvonása szombaton zajlott Abu Dhabiban. A vezető Theo Pourchaire nem talált tempót a pénteki időmérőn, és csak a 14. helyen fejezte be. A második helyen induló Frederik Vesti az elől haladó Enzo Fittipaldit próbálta üldözni. Vesti elődni tudott, és az első helyen ért célba. Pourchaire a kilencedik pozícióig haladt előre. Vesti győzelme 16 pontra megközelítette Pourchaire-t a bajnokságban a főfutam előtt.