Az utolsó kör kulcsfontosságú volt a sprintversenyeken: F2, F3

Az F2-es és az F3-as sprintverseny is az utolsó körben dőlt el Imolában. Az F1-es ülésre hajtó Bearman és Antonelli csak az ötödik és tizenegyedik helyen végzett.

Noel León kiválóan szerepelt a Formula-3-as versenyen, fordított rajtrácsról ért el második helyről a győzelemig, tökéletesen kezelte a helyzeteket és végigvezette a futamot a négy biztonsági autós fázissal tarkított verseny során.

Oliver Goethe jól indult az újraindításoknál, ám büntetést kapott, így végül Noel León állhatott a dobogó legfelső fokára. Leónnak azonban nekiállt a versenyirányítás is, mert egy újraindításnál cikázott, ami miatt a stewardoknál járt a futam után.

A Formula-3-as bajnokságban Browning és Fornaroli is nullázott, így három versenyző van egyenlő pontszámmal a tabella élén, köztük Minivel. Az F2-ben Colapinto győzött Aron és Maloney előtt, míg Bearman az ötödik, Antonelli pedig a tizenegyedik lett a sprintversenyen.