14 helyezésből a csúcsra – Fantasztikus végjáték az F2 Monacói Nagydíján

Egy unalmas F3-as futam után elképesztő F2-es versenyt láthattunk Monacóban: a 15. helyről indulva, hatalmas szerencsével nyert a Williams-junior.

A Formula-3 főfutama Monacóban zajlott vasárnap, ahol Gabriele Mini premás győzelmet aratott három biztonsági autós fázis után. Mini pole-pozícióból rajtolt, mögötte Mansell és Browning végzett. A versenyen alig volt előzés, a középmezőny szolgáltatta az izgalmakat. Mini végül stabilizálta előnyét és megnyerte a versenyt, át is vette a bajnokság vezetését. A Formula-2-es verseny is izgalmas volt, a semmiből nyert a Williams-junior, Ollie Bearman. Verschoor kezdte az élen, de motorproblémákkal küzdött, így Bearman húzta be a győzelmet. Az éllovasok között viszonylag nagy különbségek alakultak ki az élmezőnyben, de Bearman végül diadalmaskodott.