Verstappen nyerte a miami sprintfutamot Leclerc előtt

Kép forrása: F1világ

A Red Bull világbajnoki éllovasa, Max Verstappen nyerte a 2024-es Forma-1-es idény második sprintfutamát Miamiban. A holland pilóta mögött Charles Leclerc ért célba a Ferrarival, míg a 3. pozícióban Sergio Perez futott be.F1VILÁG.HU – Hírek

A Forma-1 miami sprintfutamán Max Verstappen győzött Charles Leclerc előtt, míg a harmadik helyen Sergio Perez ért célba. A versenyen Daniel Ricciardo a 4. helyet szerezte meg, Carlos Sainz hiába próbálkozott, nem tudott előrébb kerülni. Lewis Hamilton 20 másodperces időbüntetést kapott a bokszutcában való sebesség túllépése miatt, így a 8. helyről végül a 16. pozícióba csúszott vissza. A pontoszámokat szombaton még a Ricciardo, Sainz, Piastri, Hülkenberg és Tsunoda pontszerzők között végeztek.