Amazing Comeback: Verstappen Wins from 6th Place, Hamilton Fights till the End! – F1VILÁG.HU

A Red Bull háromszoros világbajnoka, Max Verstappen nyerte a 2023. évi Forma-1-es világbajnoki sorozat 18. versenyét, az Amerikai Nagydíjat. A holland a 6. helyről rajtolva győzött, megelőzve Lewis Hamiltont, valamint a McLaren ifjú titánját, Lando Norrist. A pole pozícióból induló Charles Leclerc csak az 5. helyen futott be.F1VILÁG.HU – Hírek

Az Amerikai Nagydíjat kedvező időjárási körülmények között tartották Austinban. A versenyen Charles Leclerc rajtolt az első helyről a Ferrarival, mellette Lando Norris volt a második helyezett a McLarennel. A második sorban Lewis Hamilton és Carlos Sainz foglaltak helyet. A versenyen négy pilóta is a bokszutcából vágtak neki, mivel csapataik megszegtek néhány szabályt. A rajt után Norris jobb rajtállást kapott, és az élre állt, míg Sainz a harmadik helyre tört előre. A verseny során Max Verstappen is remekül teljesített és a harmadik helyre jött fel. A bokszkiállások és kerékcserék során a helyezések folyamatosan változtak, végül Verstappen került az élre és nyerte meg a versenyt.

Forrás: F1világ