Ayrton Senna emlékezete: 30 éve távozott az F1 legendája

Kép forrása: F1világ

Harminc év telt el azóta, hogy a Forma-1 egyik legfényesebb csillaga, Ayrton Senna, tragikus körülmények között elhunyt az 1994-es San Marinó-i Nagydíjon. Senna halála nemcsak a motorsport világát, hanem az egész sportközösséget mélyen megrendítette, emlékét ma is őrzik a rajongók és a száguldó cirkusz világa.F1VILÁG.HU – Hírek

Ayrton Senna da Silva pályafutása során három világbajnoki címet szerzett, és 41 nagydíjat nyert, 65-ször rajtolva az első helyről. Senna karizmatikus és technikailag felkészült pilótaként a Forma-1 legendái közé tartozik. Versenyzési stílusa és szenvedélye kiemelte őt kortársai közül. Senna legendás képessége, hogy esőben vagy változó körülmények között is kimagaslóan teljesítsen, emlékezetes maradt. Senna nemcsak a pályán, hanem azon kívül is hatással volt emberek millióira, jótékonysági tevékenységeket támogatva. Senna öröksége a Forma-1-ben és az emberek szívében tovább él, inspirálva a jelen és a jövő versenyzőit.