Perez őszinte vallomása az időmérővel kapcsolatban

Kész katasztrófaként jellemezte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzését Sergio Perez, aki végül csak a 16. rajthelyet tudta megszerezni Montrealban. A Red Bull versenyzője elárulta, mivel küszködött leginkább.F1VILÁG.HU – Hírek

Sergio Perez csapattársával, Max Verstappenel ellentétben, a kanadai időmérőn nem tudott továbbjutni a Q1-ből és a 16. helyről kezdi majd a versenyt vasárnap. A mexikói versenyző panaszkodott az autója hátulján tapasztalt tapadási problémákra, különösen az abroncsok miatt. Perez elmondása szerint „kész katasztrófa” volt az időmérő, nem sikerült rendesen összeraknia egy gyors kört. A Red Bull motorsport-tanácsadója, dr. Helmut Marko szerint nem az autóval volt a gond, hanem Pereznek inkább pszichológiai problémái vannak. Sergio Perez elismeri, hogy frusztráló volt az időmérő, de reménykedik abban, hogy vasárnap sikerülhet pontokat szerezniük a változékony pályafutamok miatt.