A Sauber F1 csapata dupláz a tartalékos játékosok között – Exkluzív hír a F1VILÁG.HU tollából!

Kép forrása: F1világ

Újabb versenyző csatlakozik a Sauber Akadémiához, a svájci istálló ugyanis szerdán bejelentette, a barbadosi származású Zane Maloney is csatlakozik a programhoz, aki egyúttal a Stake F1-es csapatának egyik tartalékpilótája is lesz.F1VILÁG.HU – Hírek

A 20 éves versenyző 2022-ben a Forma-3-as bajnokság második helyét szerezte meg. A tavalyi évben a Forma-2-es sorozatban versenyzett, amely már a Forma-1 előszobájának számít, és egy dobogós helyezéssel indította az évadot. Végül a 10. helyen zárta a bajnokságot, és a legjobb újoncok között a harmadik helyet szerezte. Maloney 2024-ben is a Forma-2-es sorozatban fog versenyezni a Rodin Motorsport színeiben, ezúttal a Sauber Akadémia támogatásával. Emellett feladata lesz a Sauber F1-es csapatában is, mint tartalékversenyző Théo Pourchaire mellett. Nagyon örül, hogy a család tagja lehet és izgatottan várja, hogy együtt dolgozzanak a szezon során, és egyre közelebb kerüljön a céljához, hogy Forma-1-es versenyző legyen.