George Russell szerint csapattársa, Kimi Antonelli már „csak elveszítheti” a 2026-os Forma-1-es világbajnoki címet, miután a Mercedes brit versenyzője az élről esett ki a Kanadai Nagydíjon.
BővebbenKategória: F1világ
Piastri: Az idiótaságnak kifizetődik a McLaren Kanadában
Oscar Piastri elismerte, hogy a McLaren kanadai gumiválasztása látványosan rosszul sült el: az intermediate-abroncsokon való rajt után az ausztrál versenyző gyorsan hátrányba került, majd egy ütközés és egy büntetés következtében pont nélkül zárta a futamot.
BővebbenWolff: Antonelli győzelme keserédes volt Russell kiesése mellett
Keserédesen értékelte a Mercedes számára alakult versenyt Toto Wolff: miközben Kimi Antonelli nagyszerű teljesítménnyel győzni tudott, George Russell vezető pozícióból esett ki, így a csapatfőnök vegyes érzésekkel beszélt a történtekről.
BővebbenNorris hősből lett a McLaren csapatának
Lando Norris kiállt a McLaren Kanadai Nagydíjon hozott merész gumiválasztása mellett: a wokingi istálló intermediate-abroncsokon rajtoltatta versenyzőjét, a döntés azonban végül nem vált be, és a brit pilóta kieséssel zárta a futamot.
BővebbenA néma szomorúság: Russell reakciója Montrealban történt kiesése után
Drámai fordulatot hozott a Forma-1-es Kanadai Nagydíj George Russell számára: a Mercedes versenyzője az élről volt kénytelen feladni a futamot erőforrás-probléma miatt, miközben csapattársa, Kimi Antonelli élt a lehetőséggel, és újabb győzelmet aratott.
BővebbenAntonelli: Russell-lal való csata jó szórakozást nyújtott
Kimi Antonelli sorozatban negyedik győzelmét szerezte meg, ám a futam után elismerte, George Russell-lel vívott csatája komoly kihívást jelentett számára, különösen a szeles körülmények és a gumik kezelése miatt.F1VILÁG.HU – Hírek
BővebbenVerstappen Dobogón, De További Fejlődést Vár
Max Verstappen elégedetten értékelte a montreali versenyt követően megszerzett harmadik helyét, ám hangsúlyozta: a Red Bullnak továbbra is keményen kell dolgoznia, hogy az ellenfeleinél nagyobb ütemben fejlődjön.
BővebbenHamilton győzelme: Egy újabb biztató eredmény a horizonton
Lewis Hamilton rendkívül biztatónak nevezte a montreali hétvége eredményét, miután a második helyen zárt Kimi Antonelli mögött, és úgy érzi, csapata végre megtalálta az autó ideális működési tartományát.
BővebbenAz újabb Fordulatokat Hozó Kanadai Nagydíj: Antonelli Diadalmas, Russell Kiesett az Élről
A Mercedes világbajnoki éllovasa, Kimi Antonelli nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat. Az olasz tehetség jelentősen növelte előnyét az összetettben, miután csapattársa, George Russell egy műszaki hiba miatt az élről volt kénytelen kiállni. A dobogós helyeken Lewis Hamilton és Max Verstappen zárt még.
BővebbenGyőztesek és vesztesek: Stella figyelmeztet a 2027-es F1-es módosítások veszélyeire
Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke szerint a Forma-1 egészének kárára válhat, ha a gyártók megakadályozzák a 2027-re tervezett erőforrás-szabálymódosításokat, melyek célja, hogy a sportág eltávolodjon a jelenlegi, 50-50 arányú belső égésű és elektromos teljesítménymegosztástól.
Bővebben