Tanak győzelme és a Hyundai történelmi siker a Közép-Európa Rallyn és Japánban

Olykor elképesztően nehéz körülmények között Ott Tanak nyerte a drámai Közép-Európa Rallyt, így elnapolva a világbajnokavatást a Japán…

Ott Tanak hatalmas küzdelemben nyerte meg a Közép-Európa Rally-t Sébastien Ogier és Thierry Neuville előtt, hatalmas előnnyel az utolsó napon. Az esős, csúszós pályákon Ogier vezetett, ám defektek és baleset miatt kiesett a versenyből, ekkor Tanak vette át a vezetést, végül meg is nyerte. A Power Stage-en Takamoto Katsuta volt a leggyorsabb, Neuville pedig már biztosan a Hyundai versenyzője lesz az egyéni világbajnokságban, így történelmet ír a gyártó számára. A Hyundai mögött szoros verseny van a gyártók bajnoki címéért a Toyotával, amire Japán Rallyn kerül sor november 21-24. között. Innen nézve Solberg és Pajari küzdelme folytatódik a WRC2-ben a világbajnoki címért.