A fiatal tehetség, Verstappen, megdöntött 16 Forma-1 rekordot idén

Volt, amiben a saját csúcsát adta át a múltnak az immár háromszoros F1-es világbajnok, de rengeteg helyen írta át a sportág történetét 2023-ban.

Max Verstappen elképesztő rekordokat döntött az F1-es szezonban. Összesen 16 rekordot ért el, többek között a legtöbb győzelmet egy szezonban (19), a legtöbb dobogós helyezést (21), a legtöbb pontot (575), valamint a legnagyobb arányban megszerzett pontokat (92,7%). Emellett 1003 körön keresztül vezetett, ami a legtöbb egy szezonban. Ő a bajnoki második helyezetthez képest a legnagyobb különbséggel nyert bajnokságot, 290 pont fórral Sergio Perezzel szemben. Ráadásul Verstappen 39 nagydíj-hétvégén vezette a pontversenyt, ami új rekord. Összességében tehát Verstappen a legdominánsabb szezont hozta össze a Formula-1 történetében.