A Titkos Taktika: Miért maradt le Alonso a világbajnoki címről a tiltott csapatutasítás miatt?

Ez is szerepet játszott abban, hogy Fernando Alonso elbukta a 2010-es világbajnoki címet, de persze nem lehet csak erre fogni a vereséget.

Abu-dzabi Nagydíj remekül sikerült az első körében, és az összetettben éllovas Fernando Alonso mögé sikerült beállnia. Ez azt jelentette, hogy ha a verseny során mögötte marad, akkor megnyeri a világbajnoki címet. Alonso viszont nem akarta veszélyeztetni a pozícióját, és megpróbálta megelőzni Vettelt. Azonban elcsúszott az első kanyarban, és visszacsúszott a 4. helyre. Ezzel gyakorlatilag elúszott a világbajnoki cím esélye, hiszen Vettel már az első helyet vette át, és innentől kezdve bátran vezethetett az élen. Bár Alonso próbálkozott a felzárkózással, nem sikerült megelőznie az előtte álló autókat, és végül a 7. helyen ért célba. Így Sebastian Vettel lett az új világbajnok, és Fernando Alonso elveszítette az esélyét a címre. Ez a verseny meghatározó volt a Forma-1 történetében, hiszen először volt négy pilótának is esélye a címre az utolsó futamon, és először lett világbajnok Sebastian Vettel és a Red Bull csapata.

Forrás: RallyCafe