Bajnok lett a horrorbalesetből visszatérő pilótából

5 éve a halál közelébe került, majd rokkantként az akadályokat leküzdve bajnok lett, az IMSA TCR kategóriájában.

Robert Wickens, a DTM és IndyCar pilóta, aki súlyos baleset következtében deréktól lefelé megbénult, az IMSA TCR kategóriájában bajnok lett a Hyundai Elantra volánja mögött. Az IMSA az amerikai kontinens legjobb sportautó versenyzőit tömöríti, és több híres versenyt is szervez, mint például a Daytonai 24 órás és a Sebringi 12 órás. A TCR kategória a lassabb autókat foglalja magában, és Wickens rendkívül sikeres volt ebben az évben, amikor második szezonjában elhódította a bajnoki címet csapattársával, Harry Gottsackerrel. Bár versenyt nem nyertek, 7 dobogós helyezéssel és kiegyensúlyozott teljesítménnyel elég volt az utolsó futamon elért nyolcadik hely a bajnoki címhez. A Bryan Herta Autosports csapat, mellyel Wickens versenyzett, támogatásáról biztosította, és kijelentették, hogy szeretnék, ha a versenyző visszatérhetne az Indy 500-ra.

Forrás: 500miles