A domináns Palou legnagyobb gyengesége

Álex Palou, az IndyCar spanyol bajnoka, még mindig fejlődési lehetőségeket lát a teljesítményében, bár dominált az idei szezonban. Bár megszerezte az első utcai pályás győzelmét Detroitban, érdekes módon még nem nyert egyetlen oválpályán sem, noha kétszeres bajnok. Idén ugyan sikerült megszereznie a pole pozíciót az Indy 500-on, de egy bokszutcai balesetben autója megsebesült és végül csak negyedik lett. Az átlagos helyezése azonban javult az előző évekhez képest. Palou szívből kritizálta önmagát, elmondva, hogy oválpályán kell győznie. Bár sokat fejlődött és már két dobogós helyet is szerzett, még mindig nincs meg az első helyezés. Bár nem túl messze érzi magát a céljától, még mindig elégedetlen és szeretne közelebb kerülni a győzelmi lehetőségekhez. Az IndyCar bajnoka továbbra is kitart a célja, a bajnoki cím mellett, nem pedig az első oválgyőzelemért vagy az F1-es álmokért. A motorsport.com idézi, hogy nem áldozná fel a bajnokságot az Indy 500-ért, bár tisztában van vele, hogy milyen különleges ez a verseny mindenkinek, beleértve önmagát is. Bár már volt közel az élmezőnyhöz többször is, különböző okok miatt nem sikerült az utolsó szakaszban. Tudja, hogy fontos lenne nyernie, de egy egész évet nem cserélne el egyetlen nap hősiessége miatt. Palou bajnoki címe már csak egy lépésre van attól, hogy a történelem 65 év után ismételje önmagát.

Forrás: 500miles