A Miami Nagydíj leintése után sem csillapodtak az események: Charles Leclerc után Max Verstappen is büntetést kapott. A Red Bull világbajnokának versenyen elért eredményéhez 5 másodpercet adtak hozzá, miután megsértette a bokszkijáratra vonatkozó szabályokat.
BővebbenKategória: F1világ
Leclerc súlyos büntetést szabtak ki rá a miami verseny után
A verseny leintése után sem zárult le teljesen a 2026-os Miami Nagydíj története: a sportfelügyelők utólagos döntése nyomán Charles Leclerc 20 másodperces időbüntetést kapott, miután többször is elhagyta a pályát a futam hajrájában.
BővebbenFormula-1 csillagok vizsgálat alatt Miamiban
Rendkívül mozgalmas utóélete lehet a Miami Nagydíjnak, miután a verseny hajrájában több incidens is történt Charles Leclerc, George Russell és Max Verstappen érintettségével. A sportfelügyelőknek a leintés után számos esetet kell kivizsgálniuk.F1VILÁG.HU – Hírek
BővebbenA harag ja – Hadjar bosszúja a hibáért
Rendkívül csalódottan nyilatkozott a Forma-1-es Miami Nagydíj után a Red Bull ifjú versenyzője, Isack Hadjar, aki már a futam elején egy „buta hiba” miatt a falnak csapódott.
BővebbenPiastri: „Ez már egy lépés előre” – biztató dobogó Miamiban
Noha nem volt zökkenőmentes a hétvégéje, végül dobogós helyezéssel zárt Oscar Piastri a Miami Nagydíjon. A McLaren ausztrál versenyzője a harmadik hely megszerzése után úgy értékelt: a csapat egyértelműen előrelépett teljesítményben, ami biztató a szezon folytatására nézve.F1VILÁG.HU – Hírek
BővebbenLeclerc keményen kritizálja saját teljesítményét Miami-ban: „Ez elfogadhatatlan!”
Charles Leclerc magát hibáztatja a Miami Nagydíj hajrájában elkövetett hibája miatt: a Ferrari versenyzője Oscar Piastri ellen küzdött a dobogóért, amikor megpördült, autója pedig jelentős károkat szenvedett.
BővebbenA kulisszák mögött: Verstappen magyarázza, miért történt meg a látványos miami fordulat
Max Verstappen látványos, 360 fokos megforgással kezdte a Miami Nagydíjat, miután a rajtot követően a mezőny élén próbált előzni, ám végül visszaesett a középmezőnybe.
BővebbenNorris: „Nagyon fáj, hogy lemaradtunk a győzelemről”
Hiába mutatott biztató formát a hétvége során, végül be kellett érnie a második hellyel Lando Norrisnak a Miami Nagydíjon. A McLaren versenyzője a futamot követően elismerte: a győzelem reális lehetőség volt, ám stratégiai szempontból alulmaradtak a Mercedes és Kimi Antonelli párosával szemben.
BővebbenAntonelli diadalmaskodott Miami Nagydíján a száraz pályán
A Mercedes versenyzője, Kimi Antonelli nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíjat, megelőzve Lando Norrist, valamint Oscar Piastrit. A jósolt eső végül nem érkezett meg a szezon negyedik versenyére.F1VILÁG.HU – Hírek
BővebbenAntonelli lendületes bemutatkozása Miamiban: A történelem írásának kezdete
Újabb mérföldkőhöz érkezett Kimi Antonelli, aki megnyerte a Miami Nagydíjat, ezzel pedig nemcsak sorozatban harmadik pole pozícióját váltotta győzelemre, hanem történelmet is írt a Forma-1-ben. A Mercedes fiatal tehetsége ismét bizonyította, hogy nem csupán egy ígéretes újonc, hanem már most a mezőny egyik meghatározó szereplője.
Bővebben