Az eseménydús kezdés: Balhé, Bautista bukása és Bulega elsősége a 2025-ös Superbike-világbajnokságon

Lezajlott a Superbike-vb jerezi tesztjének első napja, amelyen Scott Redding nem ülhetett motorra, míg Álvaro Bautista nagyot esett.

A Superbike-világbajnokság jerezi tesztjének első napján a Ducati helyett a BMW motorán álló Scott Reddingnek nem sikerült köröznie a problémák miatt. Az élen Nicolò Bulega zárt, aki kiváló időket futott, míg a többi csapat is jelen volt a teszten, kivéve a Yamaha-t. Reddingnek megtagadták a részvételt a BMW távozása miatt, így végig a pálya széléről követte az eseményeket. Nicolò Bulega a leggyorsabb volt a nap során, nagy előnnyel a mezőny előtt.Álvaro Bautista balesete miatt meg kellett szakítani a körözést, végül ő is újra visszatért a pályára. A többi versenyző közül Ryan Vickers is bemutatkozott a Panigale V4 R-rel, ötödik helyen végzett. Az új Bimota KB998-at Florian Marino tesztelte, de a nap legjobbjai közé nem tudott bekerülni. A Honda-nál Iker Lecuona lábközépcsonttörést szenvedett, helyére Xavi Vierge lépett, aki a negyedik helyen zárt. Az összes többi tesztelő is jó eredményeket ért el a nap folyamán, a BMW-t kivéve, amely csak a tesztpilóták kezében volt és a tesztelők között szerepeltek, mint Markus.