Rossel ambiciózus célja: Rally1-es autóba ülni jövőre

Yohan Rossel idén még a WRC2-es bajnoki címért harcol, azonban már tárgyal a Rally1-es autókat működtető gyártókkal is.

Yohan Rossel idén a WRC2-es bajnoki címért versenyez, de már tárgyalásokat folytat a Rally1-es autókat gyártó gyártókkal is. Nagy lépést tehetne a Közép-Európa Rallyn a WRC2-es vb cím felé, ha Németországban, Csehországban és Ausztriában győzne. Azonban a vb címért szükség lenne rá, hogy Sami Pajari Japán Rallyn harmadik vagy annál rosszabb helyen végezzen. A 29 éves francia Citroenes versenyző szeretne a jövőben Rally1-es autóval is versenyezni, és éppen Florian Barrallal közös céljuk a Rally1-es autóban való szereplés. Bár jelenleg még nincs konkrét lehetősége ilyen autóval versenyzni, nem adja fel a reményt, hogy megmutathassa képességeit ebben a kategóriában is. év közben navigátorváltásra volt szükség Rosselnél, miután az előző navigátor, Arnaud Dunand lezárta a közös munkát, és Barral lett a helyére a navigátor.