Hamilton kínos vallomása: elfelejtette a fiatal riválisa nevét

Hamilton Bakuban két fiatal pilótával csatázott, akiknek együttes kora szinte megegyezik az övével, és egyikük nevére nem is emlékezett.

Lewis Hamilton a hétvége során sok nehézséggel küzdve csak a 9. helyen végzett az Azeri Nagydíjon, olyan fiatal pilótákkal csatázva, akik összesen kevesebb F1-es versenyen vettek részt, mint ahány világbajnoki cím van a brit versenyző nevéhez köthetően. Még a futam alatt is különös helyzetekkel szembesült, például egy új motort kapott, majd problémák adódtak az autója összeállításával kapcsolatban. A verseny során hosszan küzdött a Williamsnél bemutatkozó Franco Colapintóval és az eltiltott Kevin Magnussen helyett induló Oliver Bearman-nel, akik között ért célba. Hamilton a verseny után sportosan gratulált mindkét versenyzőnek, bár a Colapintó nevére az indulatok közepette nem emlékezett pontosan, ami később természetesen helyretávolították a körülötte lévők. Mindenesetre említést érdemel, hogy Colapinto teljesítménye lenyűgöző volt, hiszen 1982 óta ő az első argentin versenyző, aki pontot szerzett az F1-ben.