Óriási rajttal, dupla hosszú körös büntetéssel együtt, pár századdal nyert Piqueras a Moto3-ban

Ángel Piqueras a dupla hosszú körös büntetése ellenére nyerte meg a San Marinó-i Nagydíjat a Moto3-ban, miután hatalmasat hajrázott.

Ángel Piqueras dupla hosszú körös büntetését követően óriásit hajrázott, és 35 ezreddel megnyerte a San Marinó-i Nagydíjat Daniel Holgadóval szemben. David Alonso számára pechesen alakult a hajrá, de már az is csoda, hogy az utolsó körben még motoron maradt. A verseny a Moto3-as futammal indult, ahol David Alonso a pole-ból rajtolhatott, mögötte Luca Lunetta és Iván Ortolá várták a rajtjelzést. Ángel Piqueras az 1. kanyarban átvette a vezetést, majd a büntetése ellenére is visszavette az első helyet a verseny végén, melyben többen is kiestek és feladták a küzdelmet.Holgado és Lunetta is szép helyezéseket értek el a versenyen, Alonso viszont pozíciókat veszített, de küzdött a pontszerzésért. Furuszató először megelőzte Alonsót a harmadik helyért folyó küzdelemben, majd később is visszavette ezt a pozíciót.