Verstappen: Az autónk szörnyeteg, de a címvédésre nincs esélyünk

Komoly kritikát fogalmazott meg a Red Bull Forma-1-es csapatával kapcsolatban a vasárnapi Olasz Nagydíjat követően Max Verstappen. A holland pilóta szerint 6-8 hónap alatt egy szörnyet csináltak a csapat domináns versenyautójából, ezen pedig sürgősen változtatni kell.F1VILÁG.HU – Hírek

Max Verstappen a monzai versenyen a 7. helyről rajtolva a 6. pozícióban ért célba, de alapvetően esélytelen volt a versenyen. A Red Bull autója nemcsak tempóban, de hibátlan teljesítményben is hagyott kívánnivalót maga után. Verstappen sok időt veszített a bokszutcában, motorproblémákkal küzdött, és úgy érezte, a stratégia is javítható lett volna. Norris előnye a bajnoki táblázaton 62 pontra csökkent, és a Red Bull csapata már csak 8 ponttal vezet a McLaren előtt. Verstappen szerint jelenleg nincs reális esélyük a bajnoki címek megvédésére, és a csapatnak nagy változtatásokra van szüksége az autó javítása érdekében.