Paddon magabiztosan nyerte a Ceredigion Rallyt, nagy lépést tett a címvédés felé

Hayden Paddon maximális pontszámot gyűjtve a Ceredigion Rallyn hatalmas lépést tett második Eb-címe felé. Andrea Mabellini első dobogós…

Hayden Paddon kiváló teljesítménnyel a Ceredigion Rallyn közel került második Európa-bajnoki címéhez, míg Andrea Mabellini a walesi futamon első dobogós helyét szerezte Mathieu Franceschi előtt. Paddon magabiztos vezetéssel és problémamentes autózással uralta az eseményeket a verseny első napján, majd vasárnapra már nyugodtabban, ám még mindig határozottan hajtott. Így végül 1:47.3 perces előnnyel szerezte meg idei első ERC-futamgyőzelmét, második alkalommal diadalmaskodva a walesi megmérettetésen. A második helyért vívott csatát Mabellini nyerte meg, megelőzve Franceschit és a rossz gumikat választó Marczykot a Power Stage-en. Paddon jelenleg 27 ponttal vezeti az Európa-bajnokságot Franceschi előtt, míg Marczyk a Szilézia Rally-n már nem tud címet harcolni 40 pontos hátránnyal.